Zaufaj doświadczeniu Generalny wykonawca inwestycji budowlanych

Generalne wykonawstwo robót budowlanych
Sprzątanie i dezynfekcja

Fundamenty w Międzyzdrojach

Mając na myśli budowę, ludzie najczęściej ograniczają się do wznoszenia ścian, wykonania dachu lub elewacji. Czasami zakres ten rozszerzony jest dodatkowo o prace związane z instalacjami wewnątrz budynku. Niewiele osób pamięta o niewidocznym, ale za to niezwykle ważnym elemencie – fundamentach.

Budowa fundamentów – Międzyzdroje


Jako profesjonalna firma zajmująca się wykonywaniem fundamentów w Międzyzdrojach doskonale wiemy, jaki wpływ na trwałość budynku ma jego podstawa ukryta tuż pod powierzchnią gruntu. Tylko dzięki niej ściany naszych domów, biur i magazynów nie pękają, a całe obiekty nie osiadają w sposób niekontrolowany. Nabyte przez lata doświadczenie podpowiada nam, czym powinny charakteryzować się solidne fundamenty i jak sprawić, aby dany budynek nie borykał się nieustannie z problemami.

Niezbędne rozpoznanie – przygotowanie miejsca pod fundamenty


Aby rozpocząć prace nad fundamentami, ustalona musi zostać głębokość, na której się znajdą. Zależna jest ona od charakteru oraz właściwości gruntu, jak i również położenia geograficznego inwestycji, gdyż poziom przemarzania gleby w naszym kraju waha się w zależności od jego miejsca na mapie. W Międzyzdrojach wartość ta wynosi minimum 80 cm. Narzędzia oraz urządzenia, jakimi dysponujemy, pozwalają na bezproblemowe przygotowanie podłoża. Niestraszne są nam także wszelkie możliwe niespodzianki i kolizje, na jakie możemy natrafić podczas wykopów.

Istotna specyfikacja


Zanim dojdzie do wylania betonowych ław, konieczne jest wykonanie odpowiednich zbrojeń. Składane są one z dużej ilości stalowych prętów o różnych przekrojach i grubościach. Nie tylko wybór odpowiednich materiałów i zastosowanie właściwych łączeń stanowi o jakości zbrojeń. Niezbędna jest także wiedza o siłach i wektorach, jakie będą działać na fundamenty, a wraz z nimi na cały budynek. Przeciwstawić się im lub zniwelować efekty ich działań można jedynie wtedy, kiedy rozumie się daną dziedzinę i potrafi tę wiedzę w pełni wykorzystać. Tym też charakteryzują się eksperci z naszej firmy, zajmujący się wykonywaniem fundamentów w Szczecinie. Określamy także rodzaj betonu, którego należy użyć i bezbłędnie szacujemy jego potrzebną ilość.

Metody wykonywania fundamentów


Wykonujemy fundamenty metodą wylewanego, zbrojonego betonu, ale także sposobem murowania z bloczków betonowych. Jesteśmy w stanie udzielić na ten temat fachowych porad, a także zaoferować Państwu to, bez czego fundamenty narażone byłyby na poważne niebezpieczeństwo – czyli hydroizolację. Fundamenty to niezwykle ważna część każdego budynku. Buduje się je tylko jeden raz, zaś po ukończeniu prac nie ma miejsca na poprawki. Warto zatem postawić na ekspertów w danej dziedzinie i zlecić realizację naszej firmie, rzetelnemu wykonawcy fundamentów w Międzyzdrojach.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.